Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Դեյմոն Վիլսոնի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 11-ին հանդիպել է ամերիկյան «Ատլանտյան խորհուրդ» ուղեղային կենտրոնի փոխնախագահ Դեյմոն Վիլսոնի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է հյուրերին Հայաստանում եւ շարունակել այն երկխոսությունը, որը սկսվել էր Վաշինգտոնում՝ ԱԺ ղեկավարի աշխատանքային այցի շրջանակներում:
Հյուրերը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, նշել են, որ թե՛ իրենց կենտրոնում, թե՛ ԱՄՆ-ի օրենսդիր եւ գործադիր մարմիններում մեծ է հետաքրքրությունը Հայաստանում տեղի ունեցող ժողովրդավարական գործընթացների նկատմամբ, այդ իսկ պատճառով իրենք ժամանել են Հայաստան՝ տեղում ծանոթանալու իրականացվող բարեփոխումներին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը, ի թիվս այլ հարցերի, անդրադարձել  են նաեւ Հայաստանում տեղի ունեցող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին եւ Արցախյան հիմնախնդրին:
Քննարկման ավարտին Ատլանտյան խորհրդի ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել ԱՄՆ-ում ներկայացնելու Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացները եւ աջակցելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունների խորացմանը:

А.Мирзоян принял делегацию во главе с Деймоном Вилсоном
11 сентября Председатель НС А.Мирзоян встретился с делегацией мозгового центра “Атлантический совет” (American Atlantic Council Center) во главе с вице-президентом Деймоном Вилсоном.
Глава парламента приветствовал гостей в Армении и продолжил диалог, начатый им в Вашингтоне в рамках рабочего визита.
Гости, поблагодарив за прием, отметили, что как в их центре, так и в законодательных и исполнительных органах США велик интерес к демократическим процессам в РА и именно поэтому они прибыли в Армению – для ознакомления на месте с проводимыми реформами.
В ходе встречи стороны, в числе других вопросов, обратились также к реформам судебно-правовой системы в Армении и Арцахской проблеме.
В завершение дебатов представители “Атлантического совета” выразили готовность представить в США текущие в Армении процессы и содействовать углублению армяно-американских отношений.